logo
O nas

EURO-ELEKTRO to dynamicznie rozwijająca się polska firma z ogromną energią do działania. Firmę tworzą ludzie pracujący z pasją i zaangażowaniem. Kompetencje biznesowe EURO-ELEKTRO potwierdzają liczne referencje, a zaufanie inwestorów jest najlepszym uznaniem dla najwyższej jakości produktów oraz profesjonalnej obsługi inwestycji.

Media społecznościowe
 

Zastosowanie transformatorów olejowych

Transformator olejowy, zwany również transformator cieczowy, to rodzaj transformatorów elektromagnetycznych, w których rdzeń i uzwojenia zanurzone są w cieczy izolacyjnej, zwykle oleju mineralnym o wysokich właściwościach dielektrycznych. Zaletą takiego rozwiązania jest doskonałe chłodzenie i ochrona przed wilgocią oraz kurzem.

Zastosowanie w energetyce zawodowej

W energetyce zawodowej transformator olejowy stanowi podstawowy typ transformatora stosowanego w stacjach elektroenergetycznych, zarówno na poziomie przesyłu, jak i dystrybucji energii elektrycznej. Transformator olejowy przekształca napięcia z wysokiego na niższe (oraz odwrotnie) w celu dystrybucji energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Transformatory olejowe są stosowane w stacjach elektroenergetycznych, gdzie konieczne jest spełnienie wysokich wymagań niezawodności pracy oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne. 

Zastosowanie w przemyśle

Transformatory olejowe wykorzystuje się również w przemyśle, szczególnie w sektorach o dużym zużyciu energii elektrycznej, takich jak hutnictwo, elektrownie czy zakłady produkcyjne. Przemysł stosuje transformatory olejowe zarówno jako elementy wyposażenia stacji elektroenergetycznych, jak i do zasilania odbiorców lokalnych. W przemyśle transformatory olejowe mają zastosowanie również w systemach awaryjnych i jako stanowiska testowe dla różnego rodzaju urządzeń i maszyn. 

Zastosowanie w budownictwie

W budownictwie stosuje się transformatory olejowe głównie do zasilania obiektów o dużym zapotrzebowaniu na energię elektryczną, takich jak osiedla mieszkaniowe, szpitale, centra handlowe czy hotele. W takich przypadkach zastosowanie transformatorów olejowych pozwala na efektywną dystrybucję energii elektrycznej oraz ochronę przed przeciążeniami i awariami. Transformator olejowy może być również wykorzystany w systemach zasilania awaryjnego.