logo
O nas

EURO-ELEKTRO to dynamicznie rozwijająca się polska firma z ogromną energią do działania. Firmę tworzą ludzie pracujący z pasją i zaangażowaniem. Kompetencje biznesowe EURO-ELEKTRO potwierdzają liczne referencje, a zaufanie inwestorów jest najlepszym uznaniem dla najwyższej jakości produktów oraz profesjonalnej obsługi inwestycji.

Media społecznościowe
 

Blog

Ekologiczne sposoby pozyskiwania energii elektrycznej

Odnawialne źródła energii (OZE) odgrywają kluczową rolę w przeciwdziałaniu negatywnym skutkom zmian klimatycznych i umożliwiają zrównoważony rozwój gospodarczy. W Polsce, gdzie tradycyjnie dominującym źródłem energii jest węgiel, coraz częściej zaczynamy sięgać po rozwiązania przyjazne dla środowiska.

Czytaj dalej

Jak zbudowany jest transformator?

Transformator to urządzenie elektryczne, które pozwala zmieniać napięcie prądu przemiennego. Wykorzystuje zjawisko indukcji elektromagnetycznej, a jego podstawowe elementy to uzwojenia pierwotne i wtórne, rdzeń magnetyczny oraz obudowa.

Czytaj dalej

Zastosowanie transformatorów olejowych

Transformator olejowy, zwany również transformator cieczowy, to rodzaj transformatorów elektromagnetycznych, w których rdzeń i uzwojenia zanurzone są w cieczy izolacyjnej, zwykle oleju mineralnym o wysokich właściwościach dielektrycznych. Zaletą takiego rozwiązania jest doskonałe chłodzenie i ochrona przed wilgocią oraz kurzem.

Czytaj dalej

Przekazywanie energii elektrycznej w sieciach rozdzielczych

Zgodnie z definicją zawartą w ustawie  z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne, sieci to „instalacje połączone i współpracujące ze sobą, służące do przesyłania lub dystrybucji paliw lub energii, należące do przedsiębiorstwa energetycznego”. Sieci dzielą się na przesyłowe i dystrybucyjne (inaczej rozdzielcze). Czy…

Czytaj dalej

Jak zasila się urządzenia trójfazowe?

Większość z nas słyszała kiedyś określenie „prąd trójfazowy”, jednak nie każdy wie, co kryje się pod tym pojęciem. Prąd trójfazowy – a właściwie układ trójfazowy – można zdefiniować jako układ składający się z trzech obwodów elektrycznych prądu przemiennego, przy czym prądy są przesunięte względem siebie…

Czytaj dalej