logo
O nas

EURO-ELEKTRO to dynamicznie rozwijająca się polska firma z ogromną energią do działania. Firmę tworzą ludzie pracujący z pasją i zaangażowaniem. Kompetencje biznesowe EURO-ELEKTRO potwierdzają liczne referencje, a zaufanie inwestorów jest najlepszym uznaniem dla najwyższej jakości produktów oraz profesjonalnej obsługi inwestycji.

Media społecznościowe
 

Ekologiczne sposoby pozyskiwania energii elektrycznej

Odnawialne źródła energii (OZE) odgrywają kluczową rolę w przeciwdziałaniu negatywnym skutkom zmian klimatycznych i umożliwiają zrównoważony rozwój gospodarczy. W Polsce, gdzie tradycyjnie dominującym źródłem energii jest węgiel, coraz częściej zaczynamy sięgać po rozwiązania przyjazne dla środowiska.

Energia słoneczna

W ostatnich latach energia słoneczna zyskuje na popularności w Polsce. Fotowoltaika opiera się na procesie przekształcania promieniowania słonecznego w energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych. Technologia ta ma wiele zalet – jest przyjazna dla środowiska, nie generuje hałasu ani emisji zanieczyszczeń, a także pozwala na osiągnięcie oszczędności w kosztach energii. Coraz więcej Polaków decyduje się na montaż paneli słonecznych na dachach swoich domów, a także na inwestycje w farmy fotowoltaiczne, na które dostarczamy transformatory dla fotowoltaiki

Energia wiatrowa

Energia wiatrowa to kolejne odnawialne źródło energii, które zyskuje na znaczeniu w Polsce. Elektrownie wiatrowe, zarówno lądowe, jak i morskie, wykorzystują siłę wiatru do napędzania turbin wiatrowych, które przekształcają tę energię kinetyczną w energię elektryczną. Polska posiada znaczny potencjał energetyczny w obszarze energetyki wiatrowej, zwłaszcza na terenach przybrzeżnych oraz na obszarach górskich i podgórskich. W ostatnich latach rozbudowywane są istniejące farmy wiatrowe, a także planowane są nowe inwestycje, szczególnie w sektorze energetyki morskiej.

Energia z biomasy

Biomasa to organiczne materiały pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego, które mogą być wykorzystane jako źródło energii. W Polsce energia z biomasy stanowi znaczący udział w produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Biomasa może być wykorzystywana na różne sposoby, m.in. poprzez spalanie w celu wytworzenia energii cieplnej i elektrycznej, fermentację metanową czy produkcję biopaliw. Wykorzystanie biomasy pozwala na zagospodarowanie odpadów rolniczych, leśnych czy komunalnych, a także przyczynia się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.